07 maj 2014

Włochy - Rzym - Kanonizacja JP2

Posted in Wydarzenia, Włochy, Reportaż, Podróże, Blog

Włochy - Rzym - Kanonizacja JP2

Co tu dużo pisać, gdyby nie pewne wypadki było by idealnie :).

Wielkie wydarzenie, wspaniała atmosfera no i super towarzystwo.

 

Skrótowo wydarzenia chronologicznie: przylot do Bergamo, następnie przymusowy nocleg na dworcu Milano Centrale. Rankiem następnego dnia umówiony samochód z Piacenzy prosto o Rzymu. W piatek wieczorkiem rekonesans na Placu i "zaklepanie" miejsca :). Sobota rano pobudka i wyruszamy na pielgrzymkę do Cascia do sanktuarium św. Rity. Niesamowite miejsce, mamy sporo czasu na spokojne zwiedzanie i modlitwę. I ciekawostka 200 km od Rzymu spotykamy dwie nasze oświęcimskie grupy salezjańską i naszą ze Św Maksymiliana :) Wieczorkiem powrót , włoska kolacyjka w pobliskiej restauracji i do spania bo o 2 pobudka.

 

Jak wspomniałem o 2 szybka toaletka kawka i o 3 już jesteśmy przed wejściem na plac gdzie na baczność oczekujemy do g 5 na wpuszczenie na plac. Udaje nam sie być jednymi z pierwszych na placu św Piotra :), zajmujemy miejsce oczywiście przy barierkach i zaczęło się 5 godzinne oczekiwanie na Msze kanonizacyjną która przebiega w spaniałej atmosferze. Następnie, nawiedzenie grobów nowych świętych w bazylice, krótka modlitwa i zasłużona wizyta w kabinkach toi-toi. Po uroczystościach udaliśmy sie na krótka drzemkę w naszym mieszkanku, a później na kolacje, oczywiście w pełni korzystając z uroków włoskiej kuchni. Po dobrze przespanej nocy poranna msza św., kawka, śniadanko, krótkie zwiedzanie Rzymu i z małym opóźnieniem powrót pociągiem do Bergamo skąd samolotem powróciliśmy do polski.

 

Szczególne podziękowanie za pomoc szwagrowi Szczepanowi i jego żonie Marcie, siostrze Ewie ze zgromadzenia Sióstr Pasjonatek oraz nowej znajomej Ani Szczygłowskiej. DZIĘKI.

Tutaj prywatna galeria dla bliskich :)

część-1   część-2

Skomentuj

Komentujesz jako Gość. Opcjonalny login poniżej.